середа, 8 травня 2024 р.

 #День_памяті_Чорнобильської_трагедії

26 квітня ми вшановуємо пам'ять про загиблих героїв, які віддали свої життя, борючись з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, а також  всіх, хто постраждав від цієї катастрофи. 

Нехай цей день стане нагадуванням про потребу в безпекових технологіях, відповідальному використанні ресурсів та пам'яті про тих, хто став жертвою недбалості. Нехай такі трагедії ніколи не повторяться! Пам'ятаймо про Чорнобильську трагедію!
понеділок, 11 березня 2024 р.

 210-ту річницю від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка відзначають в Україні та світі. У ДНЗ «Теофіпольський ПАПЛ» відбулися Шевченківські читання. Наразі Шевченко – воїн і духовний символ боротьби  українців за свободу і незалежність, за наше сьогодення і майбутнє. Натхненне Слово нашого національного Пророка, його вірші, думки, заклики та заповіт сьогодні є надзвичайно актуальними.

середа, 7 лютого 2024 р.


7 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день читання вголос.

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає це доволі цікаве свято, яке має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Цей день заохочує людей взяти в руки книгу, знайти аудиторію і читати вголос, демонструючи трансформаційну та креативну силу читання.

понеділок, 29 січня 2024 р. Бій під Крутами 

У кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож Москва створила у Харкові окремий "український червоний уряд", який і оголосив війну незалежній частині держави.

Наступ більшовиків українське військове командування очікувало з полтавського напрямку - саме туди скерували свіжі та найбоєздатніші підрозділи. Але наступ почався з іншого боку. 

У грудні 1917-го станцію Бахмач на Чернігівщині - важливий залізничний вузол на кордоні УНР і Росії - охороняв загін Першої української військової школи ім. Б. Хмельницького. На початку 1918 року до них надійшло підкріплення з Києва - 1-ша сотня Куреня студентів Січових Стрільців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Вони зайняли оборону біля станції Крути - між Ніжином і Бахмачем, за 130 км від Києва.

Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. За різними даними їх було від 4 до 6-7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300 убитих, а ще поранені, полонені.

Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення. Взвод у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, яку вже зайняли червоноармійці. Близько 30 юнаків взяли у полон, катували, а потім стратили.

Бій під Крутами - цікаві факти та значення
У бою під Крутами українські війська виконали наказ командування - наступ більшовиків було зупинено. Наші війська організовано відступили, руйнуючи за собою колії й мости. А Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді ж розпочалося на заводі "Арсенал".

Саме цими днями тривали переговори між УНР і країнами Четверного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією). Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради - затримка більшовиків під Крутами дозволила це зробити.

9 лютого 1918 року був підписаний Берестейський мирний договір - УНР була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та австро-угорської армій у боротьбі з більшовиками

пʼятниця, 29 грудня 2023 р.

 Новий Рік та Різдво Христове час див і чудес. Від дорослого до найменшого посилюється бажання подарувати собі та своїм близьким незабутню казку. 

Бібліотека Теофіпольського ПАПЛ запрошує усіх на книжково-ілюстраційну виставку "Сяйво Різдвяних свят" , де ви зможете поринути у світ новорічних казок та історій. #День_памяті_Чорнобильської_трагедії 26 квітня ми вшановуємо пам'ять про загиблих героїв, які віддали свої життя, борючись з наслідками...